KARTA PALIWOWA DLA FIRMWybierz właściwą karta paliwowa dla małej firmy w najlepszej cenie
KARTA PALIWOWA DLA FIRM
Wybierz właściwą karta paliwowa dla małej firmy w najlepszej cenie
Oszczędzaj na kosztach przejazdu pracowników! Oszczędzaj na kosztach przejazdu pracowników!

Karty paliwowe dla klientów profesjonalnych

Najczęściej czytane artykuły o Karta paliwowa

Znajdź wszystkie nasze artykuły o Karta paliwowa

Skorzystaj z zalet karty paliwowej w swojej firmie! Karty paliwowe pozwolą twoim pracownikom zrezygnować z konieczności posiadania przy sobie gotówki. Poza tym, w ten sposób płatności staną się bezpieczniejsze, a twoja firma skorzysta ze zniżki na paliwo. Zarządzaj z łatwością swoją flotą pojazdów dzięki kartom paliwowym: koniec z paragonami i koniecznością wykładania na paliwo z własnej kieszeni… do wykorzystania w Polsce i zagranicą na wszystkie rodzaje paliwa!
Praktyczne, bezpieczne i łatwe w obsłudze, karty paliwowe są narzędziem zarządzania i kontroli wydatków związanych z podróżami służbowymi oferującym wiele korzyści dla firmy.

Czym jest karta paliwowa? Gdzie można ją zamówić?

Karta paliwowa jest rozwiązaniem proponowanym firmom, które pozwala na bardziej efektywne zarządzanie kosztami związanymi z podróżami służbowymi, a nawet na redukcję całościowych kosztów. Ten środek płatniczy to karta chipowa wymagająca poufnego kodu o wysokim poziomie bezpieczeństwa, której funkcjonowanie jest zbliżone do karty bankowej.
Pośród firm świadczących usługę kart paliwowych znajdują się wszystkie duże koncerny naftowe, łącznie z tymi w sektorze dystrybucji. Niezależni gracze, którzy połączyli siły z wieloma sieciami, również są obecni na rynku.

Dlaczego warto wyposażyć firmę w karty paliwowe?

Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy nie muszą wykładać z własnej kieszeni na koszty paliwa. Zamiast tego, środki są bezpośrednio pobierane z firmowego konta bankowego z efektem natychmiastowym lub z kilkudniowym opóźnieniem zanim konto zostanie obciążone. Narzędzie to pozwala na zdecydowaną oszczędność czasu dla pracowników, którzy nie muszą już zachowywać paragonów. Dodatkowo, proces zwrotu VAT jest również znacznie ułatwiony.
Karta może również być użyta do regulowania innych wydatków związanych z przejazdami: kosztów autostrady, parkingu, mycia i utrzymania pojazdu. W takim wypadku wystawca określa w umowie lub w aplikacji online jakie punkty sprzedaży akceptują ten środek płatności na terytorium kraju i Europy.

Jaki jest koszt nabycia kart paliwowych?

Firma dostaje jedną fakturę miesięczną uwzględniającą wszystkie wykonane transakcje dla każdej karty. Ceny zwykle są takie same, jak te oferowane na stacjach benzynowych, ale czasem dzięki specjalnym ofertom można skorzystać ze zniżki na paliwo. Wystawca karty może ustalić dla firmy:

 • Jednakową cenę w całym kraju, wyliczoną na podstawie średniej ceny oferowanej przez wszystkie stacje należące do tej samej sieci.
 • Indywidualnie wynegocjowaną cenę, wyliczoną na podstawie liczby pojazdów dla dużych przedsiębiorstw publicznych lub prywatnych dysponujących pokaźną flotą pojazdów.

Karta paliwowa jest dostarczana na zasadzie miesięcznego abonamentu, do którego czasem należy doliczyć też opłatę serwisową (stałą lub proporcjonalną) doliczoną do każdej transakcji.
Warto wiedzieć, że niektórzy usługodawcy proponują również karty podarunkowe przedpłacone na różne kwoty, które firmy mogą sprezentować zarówno pracownikom, aby zrekompensować część kosztu dojazdów do pracy, które nie wchodzą w skład wydatków służbowych, jak i ich klientom w celach marketingowych.

SPIS TREŚCI PRZEWODNIKA

 • Wybór karty paliwowej dla firmy
  • 5 kryteriów, aby wybrać odpowiednią kartę paliwową
  • Karty paliwowe: korzyści dla klientów profesjonalnych
  • Karty paliwowe supermarketowe: zasady i zalety
 • Działanie karty paliwowej
  • Firmowe karty paliwowe: funkcjonowanie i zalety
  • Zarządzanie kartami paliwowymi pro: optymalizacja kosztów
  • Porównanie kart paliwowych dla pojazdów osobowych, ciężarowych i użytkowych
 • Cena kupna i najmu kart paliwowych w zależności od usługodawcy
  • Ceny kart paliwowych w 2021 r.
  • Zakup czy wynajem kart paliwowych dla firmy?
  • Najlepsze oferty wystawców kart paliwowych w 2021 r.

SPRAWDŹ TEŻ INNE PRZEWODNIKA