KARTA PALIWOWA DLA FIRMWybierz właściwą karta paliwowa dla małej firmy w najlepszej cenie
KARTA PALIWOWA DLA FIRM
Wybierz właściwą karta paliwowa dla małej firmy w najlepszej cenie
Oszczędzaj na kosztach przejazdu pracowników! Oszczędzaj na kosztach przejazdu pracowników!

Najlepsze oferty wystawców kart paliwowych w 2024 roku

Czas czytania: 4 minut(y)

Na coraz bardziej zagęszczającym się rynku stopniowo przybywa wystawców kart paliwowych. Poza dużymi koncernami naftowymi, od których zaczęła się koncepcja kart paliwowych, również sieci supermarketów, które dystrybuują paliwo, zaczęły specjalizować się w kartach paliwowych dla firm. Tak samo zresztą jest z niezależnymi usługodawcami z branży wyspecjalizowanej w dystrybucji kart benefitowych, a także niezależnymi wystawcami, którzy z kolei wyspecjalizowali się wyłącznie w kartach paliwowych.

Z powodu tej coraz bardziej rosnącej konkurencji usługi nie przestają ewoluować. Z jednej strony, wystawcy kart paliwowych mogą się wyróżnić dzięki technologii, ale z drugiej strony jest to tylko jeden z czynników pozwalających na porównanie wystawców kart paliwowych.

Jacy są więc najlepsi wystawcy kart paliwowych w 2021 r.?

Oferty głównych wystawców kart paliwowych

Wystawcy kart paliwowych oferujących dowolny rodzaj paliwa to dziś duże koncerny naftowe, sieci supermarketów, a także niezależni dostawcy wyspecjalizowanych usług.

Koncerny naftowe

Cztery marki oferują najpopularniejsze karty paliwowe w 2021 r.:

 • Total jest wystawcą kart mogącym się pochwalić jedną z największych sieci stacji benzynowych przyjmujących kartę, na których można zaopatrzyć się w paliwo lub naładować auto elektryczne. Jest to sieć obejmująca partnerów w całej Europie. Do tego trzeba również dodać największą sieć myjni samochodowych, setki parkingów, a w niektórych krajach również elektroniczne winiety. Total oferuje wiele kart: przedpłacone, z odroczeniem płatności (Total Fleet, dawniej Total GR), a także specjalne karty dla pojazdów użytkowych i ciężarowych.
 • Shell również oferuje tysiące stacji dzięki połączeniu sił z innymi markami, do których należą konkurencyjne stacje takie jak Lotos-Esso i Avia, a także stacje low-cost takie jak E.Leclerc. Karta Euroshell ma dwa możliwe warianty: dla samochodów osobowych i pojazdów użytkowych oraz dla pojazdów ciężarowych i autokarów.
 • Lotos-Esso również proponuje swoją własną kartę Esso Card. W sieci obowiązuje umowa wzajemna dotycząca karty Avia, co sprawia, że można tankować na nie mniej niż 12 000 stacji w Europie.
 • ENI, Agip, Texaco i niektóre stacje Avia i Esso połączyły siły z BP i akceptują kartę BP GP, dzięki czemu sieć partnerów również liczy tysiące stacji w Europie.

Stacje supermarketowe

Sieci supermarketów, które również prowadzą stacje benzynowe, także oferują karty paliwowe w niektórych krajach. Należy zwrócić uwagę, że za pomocą tych kart paliwowych można nabyć jedynie produkty i usługi sprzedawane na stacjach benzynowych, a nie w supermarketach i hipermarketach tych marek. Również karty podarunkowe czy kredytowe wydawane przez te sieci nie pozwalają na zakup paliwa.

Niezależni wystawcy kart

 • Karty paliwowe niezależnych dostawców usług wyspecjalizowanych dzielą się na dwie podkategorie:
 • Karty firm specjalizujących się w kartach benefitowych, takich jak karta Ticket Fleet Pro Edenred akceptowana na tysiącach stacji benzynowych  (Auchan, Avia, Eni, BP, Esso, E.Leclerc, Shell),
 • Karty firm specjalizujących się wyłącznie w kartach paliwowych
 • Karta DKV, która znajduje się na pograniczu dwóch poprzednich kategorii, jako że chodzi o usługę wyspecjalizowaną w kartach paliwowych dla pojazdów ciężarowych, a jednak dystrybuowaną przez Sodexo, czyli firmę znaną z różnego rodzaju kart.

image_karta

Czynnik, który najbardziej zaważy na wyborze: nowe usługi związane z nowymi technologiami

Jednym z czynników pozwalającym niektórym kartom wyróżnić się spośród konkurencji w 2021 r. jest oferta usług technologicznych powiązanych z kartą. Oprogramowanie do zarządzania flotą i aplikacje mobilne stają się naprawdę niezbędne, aby dokonać właściwego wyboru spośród różnych wystawców kart paliwowych.

Oprogramowanie do zarządzania flotą

Służbowe karty paliwowe są często opisywane jako rozwiązania służące optymalizacji zarządzania firmowym budżetem na paliwo, ale tak naprawdę idą one o wiele dalej i stają się prawdziwymi narzędziami do zarządzania flotą.

Ta ewolucja jest możliwa dzięki dwóm zaawansowanym technologiom:

 • Oprogramowanie do zarządzania flotą online. Te rozwiązania, bardziej lub mniej rozwinięte ze względu na wystawcę karty paliwowej, pozwalają na sprawdzanie w czasie rzeczywistym stanu wydatków związanych z każdą kartą paliwową w firmie, pojazd po pojeździe, kierowca po kierowcy. Dzięki wykresom możliwe będzie określenie profilu kierowcy dla każdego użytkownika tak, aby zoptymalizować zarządzanie budżetem na paliwo oraz wprowadzić znaczne oszczędności.
 • Narzędzie dla podłączonych pojazdów. Dzięki niemu zużycie paliwa w każdym pojeździe, posługiwanie się elektroniczną winietą i opłaty za parking mogą być analizowane niemal w czasie rzeczywistym. W niektórych krajach nawet zarządzanie mandatami online jest możliwe. Możliwości raportowania są nieskończone.

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne również biorą udział w tej ewolucji technologicznej i choć w rozgrywce uczestniczą wszyscy wystawcy kart paliwowych, nie wszyscy zaszli równie daleko.

Podczas gdy rozwiązania do zarządzania kartami oraz zarządzania flotą są przeznaczone dla osób zarządzających flotą, celem aplikacji jest ułatwianie życia użytkownikom kart, czyli kierowcom.

Aplikacje zwykle umożliwiają:

 • Zlokalizować partnerskie  stacje benzynowe,  na których korzystanie z karty jest możliwe,
 • Filtrować wyszukiwania pod kątem kryteriów takich jak godziny otwarcia, obecność stanowisk do tankowania dla pojazdów ciężarowych, wyposażenie stacji w automatyczne dystrybutory paliwa...
 • Zaplanować profesjonalną trasę pod kątem wyników wyszukiwania stacji partnerskich i zużycia paliwa…

Główni wystawcy kart paliwowych w 2021 r.

Poniższa tabela ma na celu szybką i poglądową prezentację głównych wystawców kart paliwowych w 2021 r. dla każdej wymienionej tu kategorii  oraz mocne punkty ofert tych wystawców kart paliwowych. Jednak biorąc pod uwagę ciągłą ewolucję rynku, zestawienie to nie będzie wyczerpujące!

Wystawca i karta Największe zalety
Koncerny paliwowe

Total –
Karta Total Fleet

Jedna z największych sieci partnerskich w Europie
Niezwykle kompleksowa aplikacja do zarządzania flotą
Dostępne karty dla ciężarówek

Shell –
Karta Euro Shell

Pierwsza sieć z umowami wzajemnymi kilku koncernów paliwowych, dająca również dostęp do stacji supermarketowych
Stacje często położone na autostradach
Duża liczba stacji do ładowania pojazdów elektrycznych
Dostępne karty dla ciężarówek

Lotos-Esso
Esso Card

Jedna z większych sieci europejskich

BP –
Karta GO

Wiele możliwości określenia bardzo szczegółowych parametrów
Szkolenia z jazdy ekologicznej

Niezależni usługodawcy wyspecjalizowani

Edenred –
Ticket Fleet Pro

Aplikacja mobilna
Zniżka w wysokości kilku groszy na litrze
System powiadomień zintegrowany z zarządzaniem flotą

Sodexo/DKV –
Carte DKV

Płatność netto, brak konieczności odprowadzania podatku VAT
Rozwiązania umożliwiające planowanie
Dedykowany doradca

 

Czy chcieliby Państwo porównać oferty wystawców kart dla firmy? Zachęcamy do darmowego wypełniania zapytania o oferty kart paliwowych dla klientów profesjonalnych  na Companeo.com, a otrzymają Państwo do 4 propozycji.