funkcjonalności oprogramowania do lokalizacji pojazdów służbowych

Prawdziwym atutem nawigacji jest oprogramowanie do geolokalizacji pozwalające na przetwarzanie danych przesyłanych przez pojazdy znajdujące się w trasie. Ta dedykowana aplikacja umożliwia wyświetlanie w czasie rzeczywistym położenia floty w formie mapy, oraz generuje różnorodne raporty aktywności.

Dane transmitowane przez oprogramowanie

Programy specjalizujące się w geolokalizacji floty pojazdów gromadzą różnego rodzaju dane przekazywane przez urządzenia umieszczone w pojazdach znajdujących się w trasie.

Te podstawowe informacje dotyczą:

▪ całkowitej przebytej odległości

▪ czasu jazdy  kierowców

▪ ilości zużytego paliwa

▪ średniej prędkości

▪ długości postojów

▪ położenia geograficznego każdego pojazdu

 

 

 

Nowoczesne programy geolokalizacyjne przetwarzają coraz więcej informacji, które są następnie uwzględniane w spersonalizowanych raportach tematycznych generowanych na życzenie:

▪ typ zachowania za kierownicą : hamowanie, przyspieszenie, prędkość itd.

▪ lista obsłużonych czy odwiedzonych klientów

▪ godziny nadliczbowe

▪  szczegółowa historia odbytych tras

 

Jakie są korzyści wynikające z używania oprogramowania geolokalizacyjnego?

Analizując informacje zgromadzone przez program, menedżer floty zyskuje korzyści, które wykraczają poza geolokalizację pojazdów samą w sobie.

Jest zatem możliwość:

▪ Poprawy punktualności spotkań pracowników w trasie

▪ Optymalizacji każdej podróży, każdej dostawy, każdego spotkania, dzięki wsparciu GPS. Koszty związane z tankowaniem paliwa znacznie się w ten sposób zmniejszą.

▪ Zmniejszenia liczby godzin nadliczbowych spowodowanych złą nawigacją czy niepoprawnym szacowaniem czasu przejazdu. Koniec z niepotrzebną stratą czasu!

▪ Stworzenia stref geofencingu i corridoringu: z góry określonych przestrzeni geograficznych w obrębie których powinny poruszać się pojazdy

▪ Blokady pojazdów poza określonymi widełkami czasowymi

Rozpocznij zapytanie ofertowe w Geolokalizacja pojazdów