Jakie kryteria pomogą mi dobrze wybrać system geolokalizacji?

Poznaj najczęściej zadawane pytania o Geolokalizacja pojazdów

Zakup czy wypożyczenie systemu geolokalizacyjnego?

W zależności od rozmiaru floty pojazdów do wyposażenia lub od celu geolokalizacji, czasem może pojawić się kwestia wyboru pomiędzy zakupem systemu geolokalizacji a wypożyczeniem sprzętu. 

 

Należy wówczas rozważyć następujące koszty: 

  • Przy zakupie, wyposażenie w system geolokalizacji wiąże się nabyciem trackerów GPS, których cena waha się od kilkunastu euro do nawet 600 euro i więcej za sztukę, 
  • Do tej ceny należy doliczyć koszt abonamentu na dedykowane usługi telekomunikacyjne  (pomiędzy 10 a 20 euro miesięcznie za każdy pojazd), 
  • A także cenę oprogramowania, koszt którego zwykle jest zbliżony do ceny abonamentu 

 

W niektórych przypadkach te koszty mogą się szybko zamortyzować, więc zakup systemu geolokalizacji wydaje się najlepszą opcją. 

Jednak zwłaszcza w przypadku dużej floty pojazdów, zakup systemu geolokalizacji wiąże się poważnym obciążeniem budżetu, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie najem. Cena wynajmu całego niezbędnego sprzętu do geolokalizacji pojazdu wyniesie wówczas jedynie kilkadziesiąt euro miesięcznie.   

Dla innych firm, kryterium decydującym o wyborze będzie ewolucyjność systemu: czy to ze względu na zmieniające się rozmiary floty, czy to z uwagi na konieczność poszerzenia zakresu funkcjonalności czy sprzętu lub ze względu na chęć zakupu nadajników lepszej jakości. W tej sytuacji najem nawigacji GPS dla pojazdów służbowych również może przynieść więcej elastyczności. 

Odpowiedź na poniższe pytania i porównaj!

Jeszcze innym firmom będzie zależało na rozwiązaniu odpowiadającemu konkretnej potrzebie: na przykład w sektorze budowlanym może zaistnieć potrzeba krótkoterminowej geolokalizacji pojazdów czy innych maszyn. W takim wypadku zakup systemu geokolalizacji jest niepotrzebny i lepiej skorzystać z najmu krótkoterminowego.  

 

Bez względu na to, czy chodzi o wynajem systemu geolokalizacji, czy o zakup, warto skonsultować oferty wielu usługodawców przed podjęciem ostatecznej decyzji . Dzięki Companeo, wystarczy kilka kliknięć, aby otrzymać całą gamę ofert geolokalizacji, a następnie z łatwością porównać systemy geolokalizacji oferowane przez najlepszych dostawców.  

Zapoznaj się z innymi pytaniami o Geolokalizacja pojazdów :

Jakie kryteria pomogą mi dobrze wybrać system geolokalizacji?: często zadawane pytania :

Aby dowiedzieć się więcej o Geolokalizacja pojazdów, sprawdź Nasz przewodnik zakupowy