Jakie kryteria pomogą mi dobrze wybrać system geolokalizacji?

Poznaj najczęściej zadawane pytania o Geolokalizacja pojazdów

Jak wybrać idealny system geolokalizacji?

Przed wyborem systemu geolokalizacja każda firma powinna przede wszystkim przeanalizować sposób zarządzania flotą pojazdów oraz możliwości optymalizacji poprzez identyfikację priorytetowych celów.  

W zależności od rodzaju systemu geolokalizacja oferuje różnorodne możliwości. Rodzaj działalności również powinien pomóc w wyborze odpowiedniego systemu. Geolokalizacja taksówek będzie zdecydowanie różnić się od geolokalizacji maszyn rolniczych czy pojazdów ratunkowych.    

Powinni Państwo określić: 

  • Rodzaj pojazdu, którego położenie będzie określane (waga, zastosowanie: pojazd funkcyjny czy turystyczny), 
  • Rodzaj danych, które firma chce uzyskać (zużycie paliwa, zachowanie i nawyki kierowcy czy tylko położenie geograficzne), 
  • Metodę transmisji danych (w czasie rzeczywistym, na żądanie czy dopiero po powrocie poprzez odczyt danych zapisanych w pamięci), 
  • Zasięg sieci na obszarze, na jakim porusza się pojazd (w przypadku technologii określania położenia przez sieci mobilne), 
  • Wymagana funkcjonalność oprogramowania (przesyłanie kolejności zadań do wykonania, pomoc w nawigacji) 

Odpowiedź na te pytania pozwoli dokonać wyboru systemu geolokalizacji w oparciu o trzy kryteria: sprzęt/oprogramowanie/technologia, dopasowanego do firmy w celu optymalnego nadzoru nad pojazdami, który przyniesie prawdziwą wartość dodaną w kwestii zarządzania i optymalizacji kosztów. 

Odpowiedź na poniższe pytania i porównaj!

Należy również zastanowić się nad użytkowaniem systemu. Geolokalizacja powinna być łatwa w obsłudze dla pracowników tak, by zapewnić pełną wydajność i wiarygodność raportów przygotowanych na podstawie zgromadzonych danych. System powinien być także łatwy do wyłączenia przez pracowników poza godzinami pracy. 

Aby ułatwić wybór urządzenia GPS dla pojazdów służbowych, warto porównać różnorodne oferty systemów geolokalizacji . Internetowe porównywarki takie jak Companeo, oferują wiele cennych zalet i mogą znacznie ułatwić zadanie. Wystarczy kilka kliknięć, aby otrzymać oferty dopasowane do danej sytuacji od usługodawców wyselekcjonowanych na podstawie jakości oferowanych usług i rzetelności. Dzięki temu można skupić się na ocenie najlepszych propozycji, by dokonać wyboru najlepszego systemu geolokalizacji.  

Zapoznaj się z innymi pytaniami o Geolokalizacja pojazdów :

Jakie kryteria pomogą mi dobrze wybrać system geolokalizacji?: często zadawane pytania :

Aby dowiedzieć się więcej o Geolokalizacja pojazdów, sprawdź Nasz przewodnik zakupowy