Jakie kryteria pomogą mi dobrze wybrać system geolokalizacji?

Poznaj najczęściej zadawane pytania o Geolokalizacja pojazdów

Dlaczego warto założyć urządzenie geolokalizacyjne w pojazdach użytkowych?

Wyposażenie pojazdów użytkowych w system geolokalizacji wiąże się z wieloma zaletami dla firm, z których najważniejszą jest wzrost efektywności sprzedawców oraz zwiększenie obrotów. Wybór urządzenia GPS dla pojazdów użytkowych wymaga jednocześnie dobrej znajomości dostępnych funkcji, jak i rodzajów danych, które będą zbierane i przetwarzane, ale także obowiązków prawnych względem pracowników.  

Dzięki geolokalizacji pojazdów, przedstawiciele handlowi mogą zoptymalizować swoje trasy i uniknąć trudności wynikających z remontów dróg czy korków. To pozwala na optymalizację ilości spotkań w czasie pracy. Firma może także analizować liczbę przebytych kilometrów, obroty wygenerowane przez dany pojazd, a także dopasować samochody do rodzaju aktywności.  

 

Urządzenie GPS pozwala również zoptymalizować liczbę pojazdów na wyposażeniu firmy ze względu na utrzymanie, z możliwością bardzo dokładnego nadzoru, a nawet z powiadomieniami o awariach. Bez względu na ilość pojazdów na wyposażeniu firmy, zarządzanie flotą użytkową ulegnie poprawie.  

Bez względu na rodzaj pojazdu użytkowego, urządzenie GPS pozwala na nadzór nad całością floty służbowej. 

Odpowiedź na poniższe pytania i porównaj!

Należy przy tym oczywiście mieć świadomość, jakie są granice geolokalizacji pojazdów: pracownicy nie mogą być śledzeni przez systemy geolokalizacji. Ramy prawne są w tym zakresie jasne. Przed uruchomieniem systemu geolokalizacji pojazdów służbowych, pracodawca powinien:  

  • Określić parametry wprowadzanego rozwiązania, 
  • Poinformować pracowników, 
  • Ograniczyć dostęp do danych, 
  • Sprecyzować rodzaj gromadzonych informacji, 
  • Określić jak długo dane będą przechowywane.

 

Pracownicy muszą mieć możliwość wyłączenia systemu poza godzinami pracy.  

 

Otrzymaj już teraz oferty systemów geolokalizacji , aby wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do twoich potrzeb oraz do potrzeb twoich handlowców! 

 

Zapoznaj się z innymi pytaniami o Geolokalizacja pojazdów :

Jakie kryteria pomogą mi dobrze wybrać system geolokalizacji?: często zadawane pytania :

Aby dowiedzieć się więcej o Geolokalizacja pojazdów, sprawdź Nasz przewodnik zakupowy