Regulamin kart paliwowych

Poznaj najczęściej zadawane pytania o Karta paliwowa

Jak zrezygnować z karty paliwowej?

W momencie wyboru karty paliwowej dla firmy, szczególnie ważne jest, by zasięgnąć informacji o warunkach zakończenie umowy. Usługa kart paliwowych jest uregulowana umową zawartą pomiędzy firmą a wystawcą karty.

Wszystkie karty paliwowe odnawiają się automatycznie, a umowa jest często zawarta na czas nieokreślony, dlatego rozwiązanie umowy karty paliwowej wiąże się z pewnymi formalnościami, których należy dopełnić. 

Na szczęście nie trzeba czekać do żadnej określonej daty, aby dokonać rozwiązania umowy karty paliwowej. W większości przypadków wystarczy jedynie wysłać listownie pisemne wypowiedzenie umowy do firmy, która wystawiła kartę. Należy jednak zwrócić uwagę na okres wypowiedzenia. Najlepiej jest więc wysłać pismo listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. 

Dla pewności warto sprawdzić w regulaminie usługi dołączonym do umowy karty paliwowej, na jaki adres należy wysłać list polecony oraz jaki jest okres wypowiedzenia. Warunki konieczne do wypowiedzenia umowy znajdują się również w sekcjach FAQ na stronach internetowych poszczególnych wystawców kart. 

Można również rozwiązać umowę w razie niedopełnienia obowiązków wynikających z umowy. Tej czynności może oczywiście dokonać zarówno firma użytkująca karty, jak i wystawca kart. W każdym przypadku, koszty rozwiązania umowy ponosi strona, która nie dopełniła warunków umowy. Te koszty wiążą się przede wszystkim z koniecznością zwrotu karty. 

Mimo że umowy kart paliwowych są zwykle zawierane na czas nieokreślony, ich wypowiedzenie jest proste, choć wymaga dopełnienia pewnych formalności. Sprawdzenie warunków koniecznych do rozwiązania umowy karty paliwowej jest ważnym krokiem do podjęcia decyzji o wyposażeniu firmy w karty.

Zapoznaj się z innymi pytaniami o Karta paliwowa :

Regulamin kart paliwowych: często zadawane pytania :

Aby dowiedzieć się więcej o Karta paliwowa, sprawdź Nasz przewodnik zakupowy