Geolokalizacja dla firm: co warto wiedzieć?

Poznaj najczęściej zadawane pytania o Geolokalizacja pojazdów

z czego składa się urządzenie do geolokalizacji?

Każdy system geolokalizacji składa się z:

  • Nadajnika służącego do geolokalizacji pojazdu, zwanego także “trackerem GPS”, który jest istotą całego systemu geolokalizacji,
  • Pakietu usług związanych z przesyłaniem danych,
  • Oprogramowania geolokalizacyjnego

Niektóre systemy zawierają dodatkowo moduły pozwalające połączyć bezpośrednio nadajnik GPS z deską rozdzielczą pojazdu i przeprowadzić różnorodne pomiary dotyczące takich kwestii jak temperatura oleju lub silnika itp. Te moduły pozwalają także na zdalne wyłączenie silnika. 

Nadajnik umieszczony w pojeździe wysyła sygnał, który jest odczytywany przez przedsiębiorstwo operacyjne, a następnie przekazywany do komputera lub tabletu w aplikacji kartograficznej. 

Ze względu na rodzaj urządzenia geolokalizacyjnego, nadajniki dzielą się na:

    • Nadajniki GPS: system zintegrowany z nadajnikiem wyposażonym w ekran, działający dzięki sygnałowi satelitarnemu - jest to system najlepiej znany kierowcom. 
    • Nadajniki na kartę SIM/GPRS: działają dzięki karcie SIM, tak samo jak telefony komórkowe i łączą się poprzez wewnętrzny modem.

Odpowiedź na poniższe pytania i porównaj!

Wybór urządzenia geolokalizacyjnego będzie zależeć od organizacji przedsiębiorstwa, od tego, czy istnieje potrzeba wyposażenia w system nawigacji oraz od dystansów, na jakich przemieszczają się pojazdy, co wiąże się z zasięgiem sieci. System geolokalizacji pojazdu powinien mieć możliwość transmisji danych w dowolnych okolicznościach bez ryzyka zniekształcenia rezultatów, stąd wyższość modeli lokalizacji GPS. 

Zapytaj o oferty urządzeń geolokalizacyjnych  i zacznij porównywać ceny poszczególnych usługodawców!

Zapoznaj się z innymi pytaniami o Geolokalizacja pojazdów :

Geolokalizacja dla firm: co warto wiedzieć?: często zadawane pytania :

Aby dowiedzieć się więcej o Geolokalizacja pojazdów, sprawdź Nasz przewodnik zakupowy