
Poznaj najczęściej zadawane pytania o Geolokalizacja pojazdów
z czego składa się urządzenie do geolokalizacji?
Każdy system geolokalizacji składa się z:
- Nadajnika służącego do geolokalizacji pojazdu, zwanego także “trackerem GPS”, który jest istotą całego systemu geolokalizacji,
- Pakietu usług związanych z przesyłaniem danych,
- Oprogramowania geolokalizacyjnego
Niektóre systemy zawierają dodatkowo moduły pozwalające połączyć bezpośrednio nadajnik GPS z deską rozdzielczą pojazdu i przeprowadzić różnorodne pomiary dotyczące takich kwestii jak temperatura oleju lub silnika itp. Te moduły pozwalają także na zdalne wyłączenie silnika.
Nadajnik umieszczony w pojeździe wysyła sygnał, który jest odczytywany przez przedsiębiorstwo operacyjne, a następnie przekazywany do komputera lub tabletu w aplikacji kartograficznej.
Ze względu na rodzaj urządzenia geolokalizacyjnego, nadajniki dzielą się na:
- Nadajniki GPS: system zintegrowany z nadajnikiem wyposażonym w ekran, działający dzięki sygnałowi satelitarnemu - jest to system najlepiej znany kierowcom.
- Nadajniki na kartę SIM/GPRS: działają dzięki karcie SIM, tak samo jak telefony komórkowe i łączą się poprzez wewnętrzny modem.
Odpowiedź na poniższe pytania i porównaj!
Wybór urządzenia geolokalizacyjnego będzie zależeć od organizacji przedsiębiorstwa, od tego, czy istnieje potrzeba wyposażenia w system nawigacji oraz od dystansów, na jakich przemieszczają się pojazdy, co wiąże się z zasięgiem sieci. System geolokalizacji pojazdu powinien mieć możliwość transmisji danych w dowolnych okolicznościach bez ryzyka zniekształcenia rezultatów, stąd wyższość modeli lokalizacji GPS.
Zapytaj o oferty urządzeń geolokalizacyjnych i zacznij porównywać ceny poszczególnych usługodawców!
Zapoznaj się z innymi pytaniami o Geolokalizacja pojazdów :
Aby dowiedzieć się więcej o Geolokalizacja pojazdów, sprawdź Nasz przewodnik zakupowy