Geolokalizacja dla firm: co warto wiedzieć?

Poznaj najczęściej zadawane pytania o Geolokalizacja pojazdów

Dla kogo jest przeznaczona firmowa geolokalizacja?

Odkąd tylko w firmie pojawia się problematyka zarządzania flotą pojazdów, bez względu na ich rodzaj, każde przedsiębiorstwo może z powodzeniem wyposażyć się w system geolokalizacji. 

Głównym atutem nadajników geolokalizacyjnych dla firm jest to, że pozwalają one na gromadzenie danych dla każdego pojazdu w czasie rzeczywistym. To oczywiście dane dotyczące pomiarów tras i przebytych kilometrów, ale także zużycia paliwa, czasu postoju, a nawet zachowania kierowców.

W zależności od rodzaju działalności, geolokalizacja i gromadzenie danych pozwalają także na nowe metody optymalizacji codziennej działalności i zarządzania. Istnieje cała gama oprogramowania oferującego standardowe usługi dotyczące tras i przebiegu pojazdu, ale dostawcy systemów geolokalizacji dla firm stworzyli także szeroki wachlarz ofert specjalnych, dopasowanych do różnorodnej działalności zawodowej.  

W sektorze budowlanym geolokalizacja pojazdów firmowych pozwala m.in. na na:

  • śledzenie aktywności każdego pracownika w granicach prawa,
  • identyfikację nadużyć dotyczących pracy pojazdu czy innych urządzeń,
  • zapobieganie kradzieży i poprawę bezpieczeństwa transportu,
  • optymalizację tras.

Te same zalety dotyczą innych sektorów zatrudnienia, w których podróże służbowe są częste, a także w celu zagwarantowania bezpieczeństwa przewożonych towarów. 

Geolokalizacja umożliwia firmom śledzenie danych, lepszy nadzór administracyjny, bardziej rygorystyczną kontrolę wydatków, a także optymalne zarządzanie każdym pojazdem służbowym.

W innych branżach, na przykład taksówkarskiej, możliwy jest podgląd danych dotyczących przemieszczania się pojazdu do użytkownika. Tak samo jest w przypadku wszelkich usług dostawczych, gdy użytkownik może sprawdzić gdzie znajduje się przesyłka, której oczekuje. 

W przypadku karetek, przedstawicieli handlowych, usług związanych z utrzymaniem czy kurierskich, oferty geolokalizacji dla firmy pozwalają na wykorzystanie cennych danych do analizy codziennej aktywności danego pojazdu, kontrolę wydatków i utrzymania każdego pojazdu.

Wreszcie, tego rodzaju systemy umożliwiają również sprawniejsze zarządzanie zasobami ludzkimi w zawodach, w których kierowanie pojazdami jest obciążone dużym stresem. Geolokalizacja samochodów pozwala w ten sposób firmom poprawić jakość obsługi klienta oraz wydajność. 

Większość firm wyposażonych w pojazdy służbowe może dzięki temu skorzystać z tych rozwiązań. Nie czekaj dłużej, zaopatrz się: zgłoś bezpłatne zapytanie o oferty usług geolokalizacji, a otrzymasz różnorodne oferty kwalifikowanych usługodawców. 

Zapoznaj się z innymi pytaniami o Geolokalizacja pojazdów :

Geolokalizacja dla firm: co warto wiedzieć?: często zadawane pytania :

Aby dowiedzieć się więcej o Geolokalizacja pojazdów, sprawdź Nasz przewodnik zakupowy

Dla kogo jest przeznaczona firmowa geolokalizacja?