Geolokalizacja dla firm: co warto wiedzieć?

Poznaj najczęściej zadawane pytania o Geolokalizacja pojazdów

Co oznacza geolokalizacja pojazdów służbowych dla klientów profesjonalnych?

Systemy geolokalizacij pojazdów, dostępne w szerokiej gamie cenowej, często opierają się na różnego rodzaju technologiach, takich jak: 

  • technologia GPS z dedykowanymi nadajnikami, 
  • technologia sieci telefonii komórkowych GSM, 
  • Połączenie obu powyższych technologii poprzez wykorzystanie wyposażonego w nie smartfona jako nadajnika 

Pośród systemów geolokalizacji pojazdów funkcyjnych lub wszystkich innych pojazdów wykorzystywanych w celach służbowych, najczęściej spotykanym rodzajem są systemy wykorzystujące lokalizację za pośrednictwem technologii GPS. 

To, jak działa ten typ geolokalizacji pojazdów, zależy od liczby modułów i od zainstalowanego oprogramowania, jak również od rodzaju wykupionego abonamentu: 

  • Niezbędnym elementem każdego systemu geolokalizacji pojazdów jest nadajnik GPS, nazywany czasem trackerem GPS, a nawet “czarną skrzynką”. Ten przekaźnik zainstalowany w pojeździe regularnie łączy się z satelitami globalnego systemu określania położenia (Global Positioning System), aby ustalić dokładne położenie pojazdu, w którym jest zainstalowany; 
  • Niektóre dodatkowe moduły są ponadto połączone z deską rozdzielczą pojazdu i mogą odczytywać informacje dotyczące prędkości, przyspieszenia czy temperatury oleju i silnika; 
  • Te dane dotyczące pojazdu i jego położenia są zapisywane w wewnętrznej pamięci nadajnika i /lub przekazywane w czasie zbliżonym do rzeczywistego przez sieci telefonii komórkowej (w przypadku nadajników wyposażonych w kartę SIM); 
  • W zależności od wybranego systemu geolokalizacji, dane są rejestrowane przez oprogramowanie w trybie ciągłym i czasie zbliżonym do rzeczywistego lub na polecenie przełożonego. 
  • Dane są gromadzone i przetwarzane przez bezpieczne serwery; 
  • Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, uważanemu przez profesjonalistów za system obsługi pojazdów służbowych z prawdziwego zdarzenia, przełożeni mogą z łatwością odczytywać dane dotyczące pojazdu i jego położenia.  

Czy chcieliby Państwo wprowadzić takie rozwiązanie w swojej firmie? Otrzymają Państwo bezpłatnie oferty systemów geolokalizacji pojazdów oferty systemów geolokalizacji pojazdów dzięki naszej usłudze, która połączy Państwa firmę z najlepszymi usługodawcami na rynku! 

Zapoznaj się z innymi pytaniami o Geolokalizacja pojazdów :

Geolokalizacja dla firm: co warto wiedzieć?: często zadawane pytania :

Aby dowiedzieć się więcej o Geolokalizacja pojazdów, sprawdź Nasz przewodnik zakupowy