Jak działa geolokalizacja?

Poznaj najczęściej zadawane pytania o Geolokalizacja pojazdów

Jak zoptymalizować kontrolę zużycia paliwa w firmie dzięki systemom geolokalizacji?

Geolokalizacja umożliwia nie tylko nadzór nad pojazdem. Pozwala także na uzyskanie dostępu do całej gamy przydatnych danych, dzięki którym można zoptymalizować wydatki.  

W skład systemów geolokalizacji wchodzi wbudowane oprogramowanie, które umożliwia firmom nadzór nad zużyciem paliwa. Aplikacja geolokalizacyjna to cenne urządzenie do zarządzania flotą pojazdów, które w czasie rzeczywistym gromadzi dane dotyczące każdego pojazdu: przebyty dystans, trasę, postoje, zachowanie i nawyki kierowcy oraz zużycie paliwa.

Dane pochodzące z magistrali CAN (ogól informacji dotyczących pojazdu, w tym zużycia paliwa) są gromadzone w czasie rzeczywistym przez program i przesyłane do systemu operacyjnego. Kontrola paliwa odbywa się z dokładnością do 500 mililitrów. Bardzo łatwo jest więc obliczyć dzienne zużycie paliwa każdego pojazdu. Ilość litrów zużytego paliwa, obliczenie normy zużycia, a także analiza odchyleń pozwalają na dokładną analizę całościową floty pojazdów. W ten sposób istotne odchylenie czy nadmierne zużycie paliwa będą wykryte najszybciej, jak to możliwe, i pozwolą na podjęcie kroków takich jak zobowiązanie pracownika do zwrotu nadwyżki, a w dalszej perspektywie zachęcenie do zmiany nawyków za kierownicą, na przykład poprzez szkolenia z “jazdy ekologicznej”. 

Firmy mogą skorzystać z kontroli zużycia paliwa za pośrednictwem urządzenia geolokalizacyjnego także w celu wykrycia defraudacji czy oszustwa, które niestety wciąż się zdarzają. Dane gromadzone w czasie rzeczywistym pozwolą działowi księgowości przeprowadzić niezwykle precyzyjną kontrolę faktur. Możliwość sprawdzenia systemu geolokalizacji pojazdów jest cennym narzędziem zarządzania dla każdej firmy posiadającej flotę pojazdów służbowych. To rozwiązanie w szczególności sprawdza się w branży transportowej, gdzie zużycie paliwa stanowi nawet 30% wszystkich kosztów. Dzięki systemom geolokalizacji możliwe jest zintegrowanie analizy księgowej z kontrolą zużycia paliwa w celu zwiększenia rentowności przedsiębiorstwa. 

 

Zapoznaj się z innymi pytaniami o Geolokalizacja pojazdów :

Jak działa geolokalizacja?: często zadawane pytania :

Aby dowiedzieć się więcej o Geolokalizacja pojazdów, sprawdź Nasz przewodnik zakupowy

Jak zoptymalizować kontrolę zużycia paliwa w firmie dzięki systemom geolokalizacji?