Geolokalizacja w różnych branżach: jak to działa?

Poznaj najczęściej zadawane pytania o Geolokalizacja pojazdów

Dlaczego warto zdecydować się na nawigację gps rolniczą?

Geolokalizacja pojazdów rolniczych przynosi profesjonalistom z tej branży prawdziwy wzrost efektywności i komfortu pracy. W przypadku działalności rolniczej nawigacja GPS wiąże się z zaletami na wielu poziomach:

  • Po pierwsze, geolokalizacja pozwala na dokładną lokalizację działek, bez względu na ich wielkość czy konfigurację.
  • Opcja nawigacji satelitarnej ponadto pozwala zautomatyzować pracę pojazdu bez względu na warunki meteorologiczne. Nawożenie gruntu czy wykonywanie oprysków jest absolutnie możliwe w czasie deszczu czy mgły. Aby przenieść wsparcie maszyn rolniczych na zupełnie nowy poziom, niektóre urządzenia GPS umożliwiają skorzystanie z systemu nawigującego trajektorię za pomocą wbudowanego oprogramowania i prowadnicy.
  • Taki stopień automatyzacji zarządzania flotą pojazdów rolniczych umożliwia poprawę wyników przy jednoczesnym zwiększeniu czasu uprawy. Precyzja trajektorii pozwala uniknąć procesu zbijania gleby i pustych przebiegów w nieprawidłowych miejscach. Dla operatorów maszyn rolniczych zaletą nawigacji GPS jest ograniczenie stresu i zmęczenia. Dzięki rejestrowi przebytych kilometrów i opcji zbierania danych, nadzór nad utrzymaniem maszyn, zużyciem paliwa czy analiza wydajności i wyników poszczególnej maszyny stają się proste i pozwalają zyskać na produktywności. 
  • Poza maszynami, istnieje nawet możliwość wyposażenia narzędzi rolniczych w system geolokalizacyjny w bardzo przystępnej cenie. Jest to łatwy i niezawodny sposób na uniknięcie zagubienia i kradzieży narzędzi, które niestety grożą każdemu przedsiębiorstwu rolniczemu.

Cena rolniczej nawigacji GPS z reguły nie jest bardzo wygórowana w porównaniu do zalet, które oferuje to rozwiązanie. Companeo będzie z chęcią towarzyszyć rolnikom i użytkownikom maszyn rolniczych w wyborze rolniczej nawigacji GPS za pomocą swoich narzędzi internetowych pozwalających na otrzymanie i porównanie wielu ofert. 

Zapoznaj się z innymi pytaniami o Geolokalizacja pojazdów :

Geolokalizacja w różnych branżach: jak to działa?: często zadawane pytania :

Aby dowiedzieć się więcej o Geolokalizacja pojazdów, sprawdź Nasz przewodnik zakupowy