Geolokalizacja w różnych branżach: jak to działa?

Poznaj najczęściej zadawane pytania o Geolokalizacja pojazdów

Czy istnieje specjalny rodzaj systemów geolokalizacji dla pojazdów ciężarowych?

Tak. Firmy z branży transportu drogowego mają bardzo specyficzne i wygórowane potrzeby w zakresie geolokalizacji: geolokalizacja floty pojazdów ciężarowych jest dziś niezbędna, by stawić czoła rozbuchanym kosztom i coraz bardziej wymagającej konkurencji.

Każdy system geolokalizacji ciężarówek ma własną specyfikę, ale różnica pomiędzy różnymi graczami na rynku wyraża się przede wszystkim w poziomie przetwarzania danych. 

Przedsiębiorstwa z sektora transportu drogowego w pierwszej kolejności mogą zaoszczędzić na wydatkach na paliwo, które mogą stanowić nawet 30% ogółu kosztów. Wybór systemu GPS, który pomoże w zarządzaniu flotą pojazdów, jest więc koniecznością. Firmy świadczące usługi w zakresie nawigacji GPS doskonale to rozumieją. 

Poza zwykłym systemem nawigacji, systemy geolokalizacyjne dla pojazdów ciężarowych oferują dedykowane aplikacje, które umożliwiają nie tylko nadzór nad flotą pojazdów, ale także optymalizację tras i zużycia paliwa. 

Nawigacja GPS dla pojazdów ciężarowych pozwoli na kontrolę tras, zaopatrzenia i - poza geolokalizacją ciężarówek - nadajniki GPS umożliwią firmie zarządzanie danymi i będą wysyłać cenne powiadomienia, nie tylko w celu optymalizacji zarządzania flotą pojazdów, ale także by podwyższyć poziom obsługi klienta.

Do głównych funkcji oferowanych przez systemy geolokalizacji dla ciężarówek należą: 

  • Kontrola tras w celu optymalizacji czasu przejazdu oraz zużycia paliwa,
  • Weryfikacja czasu jazdy i czasu postoju,
  • Przypomnienie o zbliżającym się przeglądzie,
  • Przesyłanie kolejności zleceń,
  • Zarządzanie kalendarzem kierowcy i organizacja zmian,
  • Otrzymywanie raportów. 

Geolokalizacja ciężarówek pozwala kontrolować flotę pojazdów, ale także daje dostęp do danych dotyczących nawigacji, które mogą być także udostępnione klientom w celu zademonstrowania przebiegu operacji handlowych. 

Systemy geolokalizacji dla pojazdów ciężarowych jak najbardziej istnieją, a wręcz są w dzisiejszych czasach niezbędne dla wyspecjalizowanych firm z tej branży.

Zamów ofertę systemu geolokalizacyjnego, aby już teraz znaleźć tę, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom i mieści się w granicach budżetu!

Zapoznaj się z innymi pytaniami o Geolokalizacja pojazdów :

Geolokalizacja w różnych branżach: jak to działa?: często zadawane pytania :

Aby dowiedzieć się więcej o Geolokalizacja pojazdów, sprawdź Nasz przewodnik zakupowy